Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Wystawa czasowa "Z głową w chmurach" - wernisaż 10 marca 2023

Marcowa wystawa malarstwa Małgorzaty Twardzik to podróż przez bieszczadzkie połoniny oraz dzikie bezdroża, gdzie jedynym śladem ludzkiej obecności jest przydrożna kapliczka.

To odwiedziny wiejskiego podwórza ale i krośnieńskiego rynku z górującą nad nim majestatycznie Wieżą Farną.

Wśród kompozycji artystki nie brakuje też martwej natury czy portretów owianych mgiełką tajemnicy.

 

 

 

Obrazy wykonane w technice olejnej i akrylowej cechuje niezwykła ekspresja zarówno w doborze barw jak i pociągnięć pędzla czy też szpachelki.

Sam proces twórczy przebiega niezwykle energicznie, szybko. Autorka, jak sama mówi, „walczy” z materią.

 

 

 

Małgorzata Twardzik - W 1992 roku uzyskała dyplom w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika, na wydziale sztuki, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Mieszka i tworzy w Głowience koło Krosna. Zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym i pastelem.
Od ukończenia studiów aktywnie tworzy. Swoje prace corocznie prezentuje na wystawach malarskich indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą, bierze udział w międzynarodowych sympozjach i  plenerach malarskich w Polsce, Słowacji, Ukrainie, Macedonii, Rumunii, Węgrzech.

Współpracuje z wieloma galeriami sztuki w całej Europie. Szereg jej prac znajduje się w zbiorach muzealnych i prywatnych w Polsce, Francji, Austrii, Słowacji, Ukrainie, Macedonii, Rumunii, na Węgrzech, a także USA i Niemczech.

Kilkakrotnie wyróżniana i nagradzana za swoje malarstwo  WDK Krosno 1996, W 2010r Foieni – Rumunia i 2016r Pocspetri - Węgry

Jest członkinią  Umeleckej Besedy Slovenskej (związku profesjonalnych artystów działających w Słowacji).

 

Wernisaż wystawy „Z głową w chmurach” odbędzie się 10 marca 2023 o godz. 17:00 w Galerii wystaw czasowych w Etnocentrum. Udział bezpłatny.

 CZAS TRWANIA WYSTAWY: od 10 marca 2023 r. do 29 marca 2023 r.

MIEJSCE: Galeria wystaw czasowych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

WSTĘP: wolny, w godzinach pracy instytucji