Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Warsztaty taneczne w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej - lipiec - wrzesień 2022

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów tanecznych, podczas którego uczestnicy zapoznają się z tańcami ludowymi ziemi rzeszowskiej, ze szczególnymi uwzględnieniem tańców krośnieńskich!

Warsztaty są częścią przedsięwzięcia pn. "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji".
Cykl warsztatów obejmuje 6 spotkań, podczas których uczestnicy skorzystają z wiedzy Mistrza i Pomocnika Mistrza w zakresie tańców ludowych.

W programie znajdują się zajęcia poświęcone poznaniu podstaw tańca ludowego (tj. przyjęcie właściwej postawy, kierunki tańców, ustawienie w parach i prawidłowe rozpoczęcie tańca, rozróżnienie tańców trójmiarowych i dwumiarowych w oparciu o rytmikę). Podczas zaplanowanych spotkań uczestnicy poznają m.in. polkę, oberka, walczyka, tramelkę, hacioka, suwanego oraz wiele innych**. 

Warsztaty są skierowane do osób dorosłych, zarówno początkujących jak i tych, którzy mają już doświadczenie w dziedzinie tańca. Zachęcamy do zapisywania się w parach (jednakże zapis w parze nie jest warunkiem obowiązkowym do udziału w warsztatach, można zapisać się także indywidualnie).


Szczegółowy harmonogram cyklu warsztatów: 22 lipca, 23 lipca, 5 sierpnia, 12 sierpnia, 13 sierpnia, 2 września. Zajęcia będą się odbywać w stałych godzinach: 11:00-15:00* w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno).Formularz zapisu: Bezpłatne warsztaty taneczne w Etnocentrum

 

*Zapis na zajęcia dotyczy całego cyklu - 6 spotkań, każde po ok. 4 h.
** Zakres tematyczny będzie dostosowywany przez prowadzących do poziomu grupy.
------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty taneczne odbywają się w ramach przedsięwzięcia "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji". Przedsięwzięcie jest częścią projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” na który Beneficjent - Gmina Miasto Krosno, uzyskał dotację w wysokości 15 328 498,86 PLN realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Lokalnego. Projekt współfinansowany jest w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowanego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców, zgodne z hasłem, które stanowi nadrzędną narrację funduszy norweskich – „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

www.norwaygrants.pl  /  www.norwaygrants.org