Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Warsztaty muzykanckie w Etnocentrum - październik - grudzień 2022

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach muzykanckich, podczas których będzie okazja skorzystać z wiedzy mistrzów w zakresie gry na lirze korbowej, skrzypcach, basach i akordeonie!

 

Warsztaty są częścią przedsięwzięcia pn. "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji".

 

Cykl zajęć obejmuje 4 spotkania (każde po około 4 godziny), podczas których uczestnicy skorzystają z wiedzy Mistrza i Pomocnika Mistrza w zakresie gry na instrumentach tradycyjnych. Warsztaty poprowadzą Jan Malisz i Seweryn Jamrógiewicz.

 

W programie spotkań znajdzie się m. in. obsługa liry, czyli techniki jej właściwego ustawiania, doskonalenie technik gry, nauka pieśni i gry z akompaniamentem, a także techniki gry z trompetem.

 

Warsztaty są skierowane do wszystkich, którzy mają już doświadczenie z grą na instrumentach smyczkowych. Zachęcamy do przyniesienia na zajęcia własnego instrumentu (nie jest to warunek obowiązkowy do udziału w warsztatach).

 

Spotkania w ramach cyklu odbędą się w dniach: 29 października, 12 listopada, 26 listopada, 10 grudnia, w stałych godzinach: 15:00 – 19:00.

 

Zajęcia odbywać się będą w budynku Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno).

 

Formularz zapisu: Bezpłatne warsztaty muzykanckie w Etnocentrum

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty odbywają się w ramach przedsięwzięcia "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji". Przedsięwzięcie jest częścią projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” na który Beneficjent - Gmina Miasto Krosno, uzyskał dotację w wysokości 15 328 498,86 PLN realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Lokalnego. Projekt współfinansowany jest w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowanego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców, zgodne z hasłem, które stanowi nadrzędną narrację funduszy norweskich – „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

 

www.norwaygrants.pl  /  www.norwaygrants.org