Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Weekend seniora z kulturą w Krośnie, 1 - 2 października 2022

W dniach 1 i 2 października w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” - akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju. Dzięki akcji seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. Pod wspólnym szyldem „weekendu seniora z kulturą” swoją ofertę przygotowały także krośnieńskie instytucje kultury: Muzeum Rzemiosła i Biuro Wystaw Artystycznych, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz artKino, Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej i Lokalne Centrum Aktywności. Będzie można nie tylko zwiedzić placówki kulturalne, ale także wziąć udział w warsztatach artystycznych czy kulinarnych, seansie kinowym czy tanecznej zabawie. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, na część z nich obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Zapraszamy do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej na bezpłatne zajęcia w ramach "Weekendu seniora z kulturą": oprowadzanie z przewodnikiem i warsztaty!

 

Zwiedzanie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

1 - 2 października, godz: 10.30, 12.30, 14.30, 16.30

 

Warsztaty (liczba miejsc ograniczona)

1 października, godz: 15.00 - 17.00 - warsztaty śpiewacze

2 października, godz: 10.30 - 12.00 - Etnoranek, czyli warsztaty kulinarne ze wspólnym śniadaniem

2 października, godz: 15.00 - 17.00 - warsztaty tkackie „zakładka do książki na jesienne wieczory”

 

Szczegóły odnośnie wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznego Weekendu seniora z kulturą w Krośnie na stronie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. 

 

Zapraszamy!