Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Ważne sprawy – perspektywa pokoleń - projekt badawczy

Do końca czerwca trwa rekrutacja uczestników do projektu, w którym uczestniczymy jako partnerzy Fundacji na Rzecz Kultury WALIZKA.

Działania pod hasłem „Ważne sprawy – perspektywa pokoleń” będą próbą zbudowania pomostu miedzy najstarszym pokoleniem, a młodszymi uczestnikami życia społecznego. Prowadząc  badania terenowe będziemy szukać odpowiedzi na pytania co nas łączy mimo upływu lat, a co zmieniło się w tym świecie nie do poznania? Czy „teraz” jest lepsze niż  „kiedyś”, czy może na odwrót? A może jest po prostu inaczej?

Po przeprowadzeniu rozmów z najstarszymi mieszkańcami naszych okolic spróbujemy razem z uczestnikami połączyć nasze wrażenia w formę spektaklu lub słuchowiska teatralnego. Żeby się do tego przygotować uczestnicy wezmą udział w warsztatach teatralnych.

W międzyczasie zaprosimy też na unikatowe spotkanie ze śpiewem tradycyjnych podczas dwudniowych warsztatów prowadzonych przez Ewę Grochowską.

Jeśli lubicie obserwować świat, jeśli uważacie, że jesteście „dobrymi słuchaczami” albo po prostu macie trochę wolnego czasu i ciekawość świata to czeka na Was miejsce w tym projekcie. Zapraszamy zarówno młodzież jak i osoby dorosłe!

Spotkania stacjonarne w ramach projektu odbywać się będą w budynku Etnocentrum.

Zgłaszać się można do końca czerwca poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScq-L4kNciW3jDbcoJ69C73n0RI_OEIWeFVRhfpw6MFk3NJ4g/viewform

Więcej wiadomości można uzyskać telefonicznie lub mailowo u koordynatorki projektu: Aleksandra Karmelita tel. 791729416, mail a.karmelita@gmail.com

 

Przedłużamy zapisy: formularz będzie aktywny do 4 lipca!