Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Warsztaty zielarskie w Etnocentrum - kwiecień - czerwiec 2023

Ruszają zapisy do wiosennej edycji bezpłatnych warsztatów zielarskich realizowanych w ramach przedsięwzięcia pn. "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji"!

 

Podczas warsztatów uczestnicy poznają zioła występujące na naszym terenie – dzikorosnące oraz te, które możemy znaleźć w przydomowych ogródkach i dowiedzą się jak wydobyć ich dobroczynną moc!

 

Cykl warsztatów obejmuje 6 spotkań (każde po około 3 godziny), podczas których uczestnicy skorzystają z wiedzy specjalistek w zakresie zielarstwa – pani Małgorzaty Sroki oraz pani Joanny Półchłopek.

 

Na spotkaniach omówione zostaną następujące zagadnienia:

  1. Wiosenna moc ziół; Właściwości wybranych ziół i sporządzanie preparatów ze świeżych ziół.
  2. Zioła w kuchni: wykorzystanie młodych roślin zielarskich do sporządzania potraw i napojów.
  3. Zioła w ogrodzie.
  4. Jak szukać, rozpoznawać i zbierać dzikorosnące rośliny zielarskie. (Zajęcia plenerowe)

 

Spotkania w ramach cyklu odbędą się w dniach: 27 kwietnia, 28 kwietnia, 19 maja, 20 maja, 16 czerwca, 17 czerwca.

 

Zajęcia będą się odbywać w stałych godzinach: 16:00 - 19:00 w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno) lub w umówionym z prowadzącymi miejscu w plenerze (prosimy o dotarcie na umówione miejsce we własnym zakresie).

 

Formularz zapisu: Bezpłatne warsztaty zielarskie w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty odbywają się w ramach przedsięwzięcia "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji". Przedsięwzięcie jest częścią projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” na który Beneficjent - Gmina Miasto Krosno, uzyskał dotację w wysokości 15 328 498,86 PLN realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Lokalnego. Projekt współfinansowany jest w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowanego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców, zgodne z hasłem, które stanowi nadrzędną narrację funduszy norweskich – „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

 

www.norwaygrants.pl  /  www.norwaygrants.org