Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Warsztaty zielarskie w Etnocentrum - listopad - grudzień 2022

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach zielarskich, podczas których uczestnicy zapoznają się z dobroczynną mocą ziół, które na co dzień można spotkać w przydomowych ogródkach lub dzikorosnące w naszym regionie!

 

Warsztaty są częścią przedsięwzięcia pn. "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji".

Cykl warsztatów obejmuje 6 spotkań (każde po około 3 godziny), podczas których uczestnicy skorzystają z wiedzy specjalistek w zakresie zielarstwa. Prowadzącymi będą panie Małgorzata Sroka oraz Joanna Półchłopek.

 

Na spotkaniach omówione zostaną następujące zagadnienia:
1. Jak wyciągnąć moc z ziół: zasady zbioru i sposoby przetwarzania ziół.
2. Skarby jesieni: właściwości i wykorzystanie owoców dziko rosnących.
3. Naturalne kosmetyki ziołowe: sporządzanie maści, kremów, toników, wcierek do włosów.
4. Zioła i przyprawy korzenne w walce z przeziębieniem.
5. Ziołowe wzmocnienie i uspokojenie: zioła kojące nerwy i wzmacniające organizm.
 
 
Spotkania w ramach cyklu odbędą się w dniach: 4 listopada, 5 listopada, 18 listopada, 19 listopada, 1 grudnia, 2 grudnia.
 
Zajęcia będą się odbywać w stałych godzinach: 16:00 - 19:00 w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno).
 
 

Formularz zapisu: Bezpłatne warsztaty zielarskie w Etnocentrum

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty odbywają się w ramach przedsięwzięcia "Krośnianie krośnianom - warsztaty tradycji". Przedsięwzięcie jest częścią projektu pn. „Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO” na który Beneficjent - Gmina Miasto Krosno, uzyskał dotację w wysokości 15 328 498,86 PLN realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Lokalnego. Projekt współfinansowany jest w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowanego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców, zgodne z hasłem, które stanowi nadrzędną narrację funduszy norweskich – „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

 

www.norwaygrants.pl  /  www.norwaygrants.org