Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Święto Tradycji Ziemi Krośnieńskiej

W pierwszą grudniową sobotę zapraszamy do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej na obchody Święta Tradycji Ziemi Krośnieńskiej!

 

3 grudnia nasze drzwi będą stały dla Was otworem w godzinach 11:00 - 17:00!

 

W tym czasie możecie wziąć udział w warsztatach etnograficznych, warsztatach instrumentów ludowych oraz warsztatach śpiewaczych z udziałem śpiewaków z Podkarpacia, którym towarzyszyć będą także zajęcia taneczne!

Warsztaty śpiewacze i taneczne odbywać się będą w godzinach 14:30 – 16:30.

 

Zapraszamy również na warsztaty rękodzielnicze - wspólnie z Kasią stworzycie pająki ludowe, które tradycyjnie zdobiły Izby w świątecznym czasie.

Warsztaty rękodzielnicze będą odbywać się w godzinach 12:00 – 13:30.

 

Oczywiście nie zapominamy o najmłodszych – specjalnie dla nich przygotowaliśmy wieczór z baśnią ludową!

Na wieczorynkę zapraszamy na godzinę 17:00.

 

Na wydarzenia w ramach Święta Tradycji Ziemi Krośnieńskiej nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu: 13 47 43 512.

 

 

Zajęcia w ramach Święta Tradycji oparte będą m.in. na materiałach zebranych w trakcie badań w ramach projektu „Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej na ścieżkach kultury tradycyjnej. Wyprawa pierwsza: obrzędowość doroczna”. Wybór i opracowanie badań znaleźć można w książce o tym samym tytule.

Zadanie „Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej na ścieżkach kultury tradycyjnej. Wyprawa pierwsza: obrzędowość doroczna” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.