Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Weź udział w bezpłatnych warsztatach rzemieślniczych z cyklu Start-up w tradycję

Gotowi na II część naszego cyklu warsztatów rzemieślniczych „Start-up w tradycję"?

Start-up w tradycję - cykl warsztatów rzemieślniczych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, część II to zarówno kontynuacja, jak i rozszerzenie cyklu warsztatów, który odbył się w Etnocentrum w roku ubiegłym. Przeprowadzone warsztaty tkackie, snycerskie i kowalskie cieszyły się dużym zainteresowaniem i zakończyły sie sukcesem. Dlatego i w tym roku oferujemy bezpłatne warsztaty rzemieślnicze, które zakończą się zdobyciem konkretnej, fachowej wiedzy i niezbędnych umiejętności.

Podnosimy poprzeczkę nieco wyżej wydłużając czas trwania warsztatów i ich trudność. Podejmujemy się organizacji zajęć o nowej tematyce. Tak jak podczas pierwszej edycji, każde z warsztatów poprowadzi dwóch specjalistów danej dziedziny. Pierwszym prowadzącym będzie osoba z młodego pokolenia, a drugim przedstawiciel pokolenia starszego. Obie osoby będą autorytetami w swoich dziedzinach, ale przez różnicę wieku, a tym samym różny bagaż doświadczeń, zaprezentują odmienne podejście do tematu warsztatów. Ich zadaniem będzie nie tylko przekazanie wiedzy i umiejętności uczestnikom spotkań, lecz również uczenie się wzajemnie od siebie. Zgodnie z powiedzeniem, że człowiek uczy się całe życie, chcemy udowodnić, że młody ekspert może czegoś nauczyć starszego mistrza i na odwrót.

W tej edycji projektu chcielibyśmy się skupić na innych dziedzinach, które również są związane z tradycją naszego regionu. Cykl warsztatów rzemieślniczych "Start-up w tradycję, część II" obejmować będzie:

1. Warsztaty pszczelarskie.
2. Warsztaty kamieniarskie.
3. Warsztaty zduńskie.
4. Warsztaty plecionkarskie.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.