Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Noc Muzeów w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej - 18 maja 2024

 

Noc Muzeów to wyjątkowy czas na zobaczenie najciekawszych miejsc w instytucjach muzealnych. Zapraszamy do nas, aby w ten wyjątkowy wieczór zapoznać się z zasobami i przestrzeniami Etnocentrum! 

W programie tegorocznej Nocy Muzeów w Etnocentrum będzie można podejrzeć prace na krośnie tkackim, które w Etnocentrum wspomaga Pan Tadeusz Leczek, krośnianin, który zna krosno tkackie jak nikt inny! Dodatkowo w izbie tkackiej zachęcimy do wykonania własnego projektu haftu. Jak? Przekonajcie się sami!

Ponad to zapraszamy do wysłuchania występów naszego zespołu śpiewaczego, który wykonuje pieśni tradycyjne i lokalne dla naszego regionu. Do tej pory zespół nieformalnie wystąpił podczas Kolędy w Etnocentrum 7 stycznia, oraz podczas wernisażu 26 kwietnia. W programie Nocy Muzeów przewidziane są aż 3 występy zespołu: 18:30, 19:30 oraz 20:30. Między występmi zespołu odbędą się otwarte warsztaty śpiewu.

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów zapraszamy do zwiedzenia naszej ekspozycji stałej, na której znajdują się multimedia atrakcyjne dla dzieci, dorosłych i seniorów! Zachęcamy także do zapoznania się z naszą wystawą czasową pt. LEŚNE OPOWIEŚCI. Wystawa składa się z obrazów autorstwa Katarzyny Oczoś, która przedstawia na swoich dziełach kobiety.

 

Godziny Nocy Muzeów w Etnocentrum: 17:00- 23:00 (ostatnie wejście 30 min. przed zamknięciem)

 

Wstęp: bezpłatny

 

 

 

Zapraszamy!