Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Warsztaty kosmetyki naturalnej w Etnocentrum - listopad - grudzień 2022

Zastanawialiście się kiedyś jak zamknąć w słoiczku dary natury? Jak wykorzystać moc drzemiącą w owocach, w roślinach, w ziołach?

Co zrobić, aby uniknąć wszechobecnej chemii? A jednak – dać skórze to, co najlepsze?

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o świadomej pielęgnacji, o doborze odpowiednich, naturalnych kosmetyków do potrzeb Waszej skóry i włosów to zapraszamy na Warsztaty kosmetyki naturalnej!

W cztery sobotnie popołudnia poznacie podstawy naturalnej pielęgnacji oraz sposoby na wydobycie z roślin cennych składników do produkcji kosmetyków!

 

Na zajęciach omówione zostaną następujące zagadnienia:

  1. Szampon lipowo-topinamburowy oraz kasztanowo-mydlnicowy. Omówienie rodzaju włosów, dobór ziół do indywidualnych wymagań, pielęgnacja skóry głowy. Samodzielne wykonanie szamponu.
  2. Domowe SPA, naturalna pielęgnacja i detoksykacja skóry. Samodzielne tworzenie peelingu leśnego oraz soli kąpielowych.
  3. Oczyszczanie i pielęgnacja skóry twarzy, omówienie pielęgnacji azjatyckiej, samodzielne wykonanie płynu micelarnego na bazie hydrolatu z jabłek i krwawnika. Tworzenie maści na bazie maceratów ziół ogólnodostępnych.
  4. Własny pielęgnujący krem. Samodzielne tworzenie botanicznych kremów rozpieszczających i kojących wybrany rodzaj cery.

 

Warsztaty odbywać się będą w budynku Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a) w godzinach 16:00 – 18:00 w dniach: 12 listopada, 26 listopada, 3 grudnia, 17 grudnia.

 

Bilety w cenie 50 zł (pojedyncza wejściówka) lub 180 zł (karnet na 4 spotkania) do zakupienia w kasie Etnocentrum (ul. Kolejowa 29a) lub online.

 

Zapraszamy!