Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Europejskie Dni Dziedzictwa: „Żywe dziedzictwo–tradycje od pokoleń" 9-10.09.2023

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej po raz kolejny bierze udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa. Tegoroczna edycja nosi hasło „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” i obchodzić ją będziemy w dniach 9 - 10 września! 

 

W ofercie bezpłatnych wydarzeń zaplanowanych z tej okazji znajdzie się zwiedzanie zabytkowego budynku, w którego przestrzeniach pamiątki z przeszłości przeplatają się z nowoczesną technologią pozwalającą na podróż do świata naszych przodków. Ścieżka zwiedzania, podczas której przewodnik zdradza ciekawostki z życia minionych pokoleń, ukazuje, że kultura ludowa jest ponadczasowa i inspirująca.

 

Zwiedzanie z przewodnikiem możliwe jest w sobotę (09.09) oraz w niedzielę (10.09) w wyznaczonych godzinach: 10:30, 12:30, 14:30, 16:30. Liczba miejsc ograniczona, dlatego prosimy o odbiór bezpłatnych biletów wstępu w kasie Etnocentrum (dostępne od piątku 8 września).

 

Zapraszamy również na bezpłatne warsztaty rękodzielnicze przygotowane specjalnie z okazji EDD!

9 września w godz. 15:00 - 18:00 odbędą się warsztaty z podstaw tworzenia biżuterii koralikowej na podstawie pierścionka. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, dlatego prosimy o odbiór bezpłatnych biletów wstępu w kasie Etnocentrum (dostępne od piątku 8 września).

 

10 września w godz. 14:00 - 17:00 odbędą się warsztaty wyszywania makatki, na których będzie okazja zapoznać się z podstawowymi ściegami niezbędnymi do stworzenia własnych wyszywanych obrazów. Warsztaty otwarte.

 

 

 

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną. Więcej na stronie https://edd.nid.pl/