Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Europejskie Dni Dziedzictwa z Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej 12.09 i 19.09.2021

 
„Smaki Dziedzictwa” - pod takim hasłem odbywają się tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa, do których przyłącza się Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej.
Przez dwie kolejne niedziele zapraszamy miłośników tradycyjnej kuchni regionalnej na bezpłatne warsztaty, w czasie których wspólnie wykonamy, po czym skosztujemy:
 
  • 12 września - słodkich smaków dzieciństwa, czyli rogalików, drożdżowych bułeczek, babeczek, szyszek, ciasteczek lub pierniczków (warsztaty poprowadzi Ewa Szymko).
  • 19 września - słonych smaków dzieciństwa, czyli drożdżowych precli, prołzioków lub kruchych paluszków z serem i kminkiem (warsztaty poprowadzi Ewa Ziemba).
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązują wejściówki, które można odebrać z kasy Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej w godzinach otwarcia instytucji.
 
Planowane godziny przeprowadzenia warsztatów to 10:30, 12:30, 14:30, 16:30.
tel: 13 47 43 512
kiedy: 12.09 i 19.09.2021
gdzie:  Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, ul. Kolejowa 29A
 

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną. Więcej na stronie https://edd.nid.pl/