Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Etno-weekend - 17-18 lutego 2024

Etno-weekend organizowany w lutym br. będzie świetną okazją do zapoznania się z technikami tworzenia biżuterii koralikowej! Podczas dwudniowych warsztatów rękodzielniczych uczestnicy dostaną niezbędne materiały do przygotowania własnej bransoletki koralikowej oraz nieocenioną opiekę instruktora rękodzielnictwa.

Warsztaty kulinarne, które znajdują się w ofercie Etno-weekendu mają być smaczną odskocznią od precyzyjnej pracy rąk i oka. W Izbie z piecem uczestnicy przygotują zupę rydzową, placki ziemniaczane po iwelsku oraz szarlotkę drożdżową.

 

Zajęcia prowadzone będą przez pracowników Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej w profesjonalnie przygotowanych salach warsztatowych.

Podczas weekendowych warsztatów Etnocentrum zapewnia także opiekę animatora kultury regionalnej, który w czasie wolnym od warsztatów zachęci do poznania regionu i lokalnych tradycji poprzez zapoznanie się z naszą ekspozycją stałą i czasową.

 

Cena: 200 zł/osoba (płatność na miejscu w dniu rozpoczęcia warsztatów). Zapisu należy dokonać przez formularz online (zamieszczony na samym dole strony).

 

Szczegółowy harmonogram warsztatów: 


* Oferta skierowana jest do osób dorosłych. Etno-weekend to całość pakietu, składająca się z warsztatów kulinarnych, rękodzielniczych i czasu spędzonego z animatorem kultury regionalnej w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Podczas dwudniowych warsztatów kulinarnych i rękodzielniczych uczestnicy zapoznają się z tajnikami staropolskiej kuchni, oraz z zagadnieniami dotyczącymi wybranego na dany weekend rękodzieła. 

 

O szczegółach oferty można dowiedzieć się:

- wchodząc na stronę internetową: Etno-weekend 

- dzwoniąc pod numer telefonu: 13 474 35 12

- lub pisząc na adres mailowy: paulina.pabis@etnocentrum.pl

 

 

Formularz do zapisów