Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

2. Urodziny Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej - 10-12 grudnia 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach w ramach obchodów drugich urodzin Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, które są zaplanowane na weekend 10-12 grudnia. Chcemy wspólnie z Wami, naszymi sympatykami, spędzić ten czas na warsztatach kulinarnych, warsztatach rękodzielniczych, na wspólnym wykonywaniu urodzinowej makatki. Spotkanie będzie okazją do podsumowania działalności Etnocentrum, oraz do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń nt. instytucji. Nie zabraknie także muzyki! W programie znajduje się koncert wybitnego artysty Adama Struga, oraz wydarzenie muzyczne z Kapelą Trzcinicoki. Dla naszych najmłodszych uczestników przewidujemy teatrzyk w wykonaniu Parparuszy, a więc Wędrownej Wytwórni Zdarzeń. Słowem - dla każdego coś dobrego! 

 

Szczegółowy program wydarzeń i warsztatów znajduje się poniżej:

 

Piątek 10 grudnia

17:00 – spektakl dla dzieci pt. „Tam gdzie góry i chmury” - Parparusza. Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń.

19:00 – ŚPIEWAJMY LEŚMIANA - spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem.

 

Sobota 11 grudnia - Otwarte warsztaty kulinarne i rękodzielnicze w poszczególnych salach wg planu:

Izba z piecem:

12.00 - 14.00 - Warsztaty kulinarne ze wspólnym lepieniem pierogów na różne sposoby.

14.30 - 16.30 - Słodkie warsztaty kulinarne, czyli wspólne pieczenie i ozdabianie babeczek.

17.00 - 19.00 - Warsztaty kulinarne ze wspólnym ozdabianiem tortu urodzinowego.

Sala warsztatów rękodzielniczych:

12.00 - 19.00 – Warsztaty rękodzielnicze, podczas których każdy uczestnik wykona ekologiczną zabawkę: samolot i konika z drewnianych patyczków, tekturki i włóczki.

Izba weselna:

12:00 - 19:00 - Warsztaty rękodzielnicze, podczas których zaprosimy do wspólnego haftowania urodzinowej makatki. Naszym hasłem przewodnim, które znajdzie się na makatce, będzie: 

"Gdzie nowoczesność z tradycją się splata, tam Etnocentrum króluje na lata!

Sala teatralna:

15:00 – 19:00 – warsztaty śpiewacze z Bartoszem Gałązką i przyjaciółmi.

 

Niedziela 12 grudnia

10:00 - 14:00 - Warsztaty snycerskie, które poprowadzi Paweł Armata (warsztaty odbędą się w 3 turach wg wymienionych godzin: 10.00 - 11.00, 11.30 - 12.30, 13.00 - 14.00). W każdym warsztacie udział może wziąć max. 8 osób. 

10:30 - 12:00 – Etnoranek, czyli warsztaty kulinarne ze wspólnym tradycyjnym śniadaniem. W urodzinowym Etnoranku udział będzie mogło wziąć 15 osób. 

15:00 - 17:00– Oficjalna prezentacja dwóch lat działalności Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej oraz podsumowanie projektu badawczego "Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej na ścieżkach kultury tradycyjnej. Wyprawa pierwsza: Obrzędowość doroczna", realizowanego w bieżącym roku. Podczas spotkania wręczymy nagrody laureatom konkursu fotograficzno-krajoznawczego "4 pory roku", edycja I - kapliczki ziemi krośnieńskiej. W trakcie spotkania Kapela Trzcinicoki zadba o oprawę muzyczną. 

 

Wydarzenia w ramach 2. urodzin Etnocentrum są bezpłatne. Ze względu na ograniczenie ilości osób biorących udział w warsztatach snycerskich i Etnoranku w dniu 12 grudnia, bezpłatne bilety na te wydarzenia będą do odebrania od piątku 10 grudnia w kasie Etnocentrum w godzinach funkcjonowania instytucji. Bezpłatne bilety na pozostałe wydarzenia są do odbioru w kasie w dowolnym dniu.

 


Mamy nadzieje, że dacie się porwać zabawie, abyśmy mogli wspólnie spędzić ten czas owocnie i radośnie.

Zapraszamy!! 

 


Podczas warsztatów i zwiedzania obowiązuje reżim sanitarny:

- ilość miejsc ograniczona zgodnie z aktualnym rozporządzeniem,

- obowiązek zakrywania ust i nosa,

- obowiązek dezynfekcji rąk.


Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie wydarzenia były bezpieczne. Monitorujemy sytuację epidemiologiczną na bieżąco. W razie konieczności, zaplanowane wydarzenia odbędą się w innej formule.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.